Belirtileri Neler ? Genel Sağlık Hastalık Nedenleri ?

Sinüzit tedavisi, Sinüzit nasıl geçer ? Sinüzit nedenleri ve belirtileri

Sinüzit nasıl geçer ?

Sizlere ilk yazımızda , sinüzit, sinüzit belirtileri , sinüzit doğal tedavisi , sinüzit tedavisi , sinüzit nasıl geçer ? Çoğu kişinin yaşam enerjisini alan , stres yaratan bir şeye odaklanmanıza engel olan , sinüzit hastalığı hakkında altın bilgiler vereceğim.

Sinüzit nedir ?

Sinüzit gözümüz ile alnımızın tüm taraflarında genellikle kaş ile bsinüzit nedir - Sinüzit hakkında bilinmeyenlerurnun başlangıcı arasında biriken ve özellikle de o bölgenin iltihaplanması sonucu sürekli sızlamasını sağlayan bizleri çok ciddi anlamda olumsuz yönde etkileyen. Dikkat edilmezse sık sık tekrarlanan bir hastalıktır. Sürekli gribe yakalanan kişilerde , zayıf bünyelerde genelde gribal enfeksiyon sonrası görülmektedir. Sinüslerin vücuttaki işlevi alınan havayı nemlendirmektir. Konuştuğumuzda sesin dışarı salınımı da sinüsler sayesinde olmaktadır. Sinüzit türlerini de Akut ve Kronik sinüzit olarak ikiye ayırabiliriz , iki sinüzit türünü ayırmak gerekirse farklarını kalıcılık sürelerine göre ayırabiliriz.

Akut Sinüzitler

10 ile 25 gün görülmektedir ve baş ağrısı , ateş , halsizlik , burunda akıntı , halsizlik , hemen yorulma ve bir şeye odaklanamama gibi belirtileri beraberinde getirebilir. İkinci olan sinüzit çeşidi ise

Kronik Sinüzit

Bu sinüzit çeşidinde de Akut sinüzitleri gibi baş ağrısı meydana gelir lakin bu sinüzit çeşidine ikinci aşama sinüzit türü diyebiliriz. İkinci evre olan Kronik sinüzitler beraberinde Akut sinüzitlere göre çok daha şiddetli baş ağrılarını da beraberinde getirir. Ağız kokusu , sürekli olarak burundan kanla karışık iltihaplı akıntılar , aniden yorulmalar , yorgunluk ve bilgisayar ekranına bakarken baş dönmesi gibi birçok belirtileri olabilir.

İki sinüzit çeşidinde de belirtiler benzerdir lakin Kronik Sinüzit ile Akut Sinüzitleri ayıran en büyük etken , hastalık sürecidir.

Sinüzit hastalarının dikkat etmesi gerekenler

 

• Öncelikle belirtmek gerekirse sinüzitin meydana gelmesindeki en çoğunluk sebepler , duş sonrası saçlarımızı kurutmamız , saçlarımız ıslakken soğuk havaya çıkmamız , yağmur rüzgarlı havalarda motor vb. açık taşıtlara binmemiz , aşırı soğuğa maruz kalmamız , soğuk algınlığı ,   rüzgarlı havaya uzun süre maruz kalma sonucunda üst solunum yollarında enfeksiyon meydana gelebilir. Özellikle belirtmek gerekirse gribin sinüzite dönüşmemesi için aşırı derecede teminkinli olmamız gerekmektedir çünkü gripli bir kişinin gribinin sinüzite dönüşme olasılığı çok kolaydır , klimalı ortamlarda fazla süre bulunmak , sıcaklarda birden soğuğa geçmek veya klimanın yada vantilatörün karşısında geçmek gibi eylemler sinüzit sorununu meydana getirebilecek başlıca sebeplerdir.

 

Sinüzit hastalığınız mevcut ise uçağa bindiğinizde iniş ve kalkışlarda basınç değişikliklerinden dolayı orta kulak ve sinüsler basınç travmasına sebebiyet verebilir. Uçakların inişi sırasında dış basınç hızla artar ve kalkışı sırasında ise dış basınç hızla azalır ve bu durum sizde kulak basıncı kulak çınlaması gibi sorunlara sebebiyet verebilir , buna tıp dilinde basınç tramvası diyorlar. Bu durumun size verdiği rahatsızlıklardan kurtulmak için sizlere tavsiyemiz uçuş sırasında sakız çiğnemeniz , su içmeniz ve düzenli olarak yutkunmanız.

 

 

•  Bir diğer önerimiz ise tütün ürünleri ( sigara , nargile ) , tütün ve mamulleri içilen ortamlardan kesinlikle uzak durmalıyız. Tütün mamulleri sinüslere zarar vermekle birlikte iltihabın tekrardan tetiklenmesini sağlar.

 

•  Stresten uzak durulmalı ve sürekli bilgisayar veya televizyon başında durulmamalı arada bir gözleri ve bedeni dinlendirmeliyiz.

• Burna sürekli tuzlu su almalı antibiyotik içeren besinler tüketmeli sarımsak , soğan vb.

zencefil ve bal

•  Zencefilin birden çok şeye yararı olduğu gibi sinüzite yada gribe bağlı boğaz yolu enfeksiyonlarında da akıl almaz bir yararı vardır. Zencefil tozu ile balı karıştırıp yiyebilirsiniz. Böylece boğaz yolundaki enfeksiyonlardan boğaz yolundaki mikroplardan tutun , öksürüğe kadar bal ve zencefil tozu doğal ilaç görevindedir.

 

 

Sinüzitin Nasıl Geçer ? Sinüzit Tedavisi

Belirtmek isterim ki sitemizin ilk makalesi olarak bunu yazmamdaki sebep Sinüzit hastalığından çok çekmiş olmamdır. Sinüzit tedavisi için yapmadığım denemediğim şey kalmadı. Çözümü eskilerden , eski toprak diye adlandırdığımız bir akrabamın verdiği doğal ilacı uygulamam ile son bulmuştur.  Öncelikle kesinlikle ve kesinlikle belirtmek isterim ki bir doktora danışmadan bu yöntemi denemeyiniz , sitemiz kesinlikle doğacak sonuçlardan sorumlu değildir.  Örneğin sarımsağa alerjiniz var bilmiyorsunuzdur , soğana ve limona alerjiniz olduğunu bilmiyorsunuzdur bu durum karşısında sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Uygulamadan önce kesinlikle doktorunuza danışınız.  Ben bu yöntemi yaptım ve 3 gün içerisinde sinüzitten eser kalmadı ve şükürler olsun ki yöntemi yaptıktan bu yana 2 yıldır  geçti ve gerek kendime dikkat etmelerim sonucu gerek ise bu doğal yöntemin de etkisiyle sinüzit hiç tekrarlamadı.

 

Sinüzit nasıl geçer

Gerekenler ;

 

1 adet soğan  ( bilindiği gibi soğan doğal antibiyotiktir ve ilaçların çoğu soğan ve sarımsak ile yapılmaktadır. )

1 adet taze sarımsak  ( sarımsağın yararlarını saysak sayfalar satırlar sığmaz en büyük doğal antibiyotik olan sarımsak gerçekten büyük bir nimet. )

5  6 damla taze limon suyu  ( Limonun da bakteriler üzerindeki etkisini ve bin çeşit faydasını yazabilirim. )

1 adet kulak çöpü

Hazırlanışı ;  Öncelikle küçük bir çay altlığına soğanı sarımsağı rendelemeniz ve sonrasında bu ikilinin rendelediğiniz kısmını karıştırmanız ve sonrasında taze limon suyunu 6  damla kadar üzerine sıkmanız ,  en son işlem ise soğan ve sarımsağın rendelenmiş kısmını alıp elinizle sıkıp suyunu da çay bardağı altlığına akıtıp soğan ve sarımsak rendelerini atmanız ( işimize yarayacak kısımları rende sonucu çıkan suları )

 

Sonrasında ise kulak çöpünü bu sıvıya batırıp başınızı havaya kaldırıp burnunuzun iki deliğine birkaç damla damlatıp havaya bakar şekilde genzinize gidene kadar durmanız gerekiyor ,  zaten o iltihabı yaktığını hissedeceksiniz. Bu işlem sonrasında 2  3 gün hissedilmeyecek kadar baş dönmesi oldu , bu aşama antibiyotiğin işlev görme aşaması olmalı,  ve genzimde sarımsak soğan tadı hissettim lakin sonrasında inanın dünyaya yeniden gelmiş gibi oldum.

 

Bu hiçbir yerde olmayan yöntemi ilk defa bu siteden sizlere paylaşıyorum ve umarım size de faydalı olur.

 

Sinüzit Bitkisel Tedavi

corek otu yağı ve sinüzit tedavisi

 

Bir diğer sinüzit bitkisel tedavi yöntemine değinecek olursak son zamanlarda bu yöntemi çok sıklıkta duyuyorum.  Çörek otu yağının faydalarını tek tek sıralamaya kalksak eminiz ki sayfalar yetmez. Çoğu platformdan topladığım bilgilere dayanarak , üstte de yazdığım gibi öncelikle kesinlikle doktorunuza danışmanız işin uzmanı olan doktora görünmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Unutmayın ki doktorunuz işin en iyisini bilir. Bu yöntem de  Sinüzitin ilerleme durumuna bağlı olarak çözüm sağlamakta.

 

Yapılması gerekenler ;  her gece yatmadan önce burnunuza birer damla çörek otu damlatmanız , kesinlikle 1 damladan fazla damlatmamanızı öneriyoruz. Yorumlarda sinüzit iltihabını yaktığından dolayı uzun süre ağlayanlar bile olduğu yazıyor , uzun zaman çekeceğiniz acıyı 2 saatlik acıya tercih ederseniz bu yöntemi denemenizi tavsiye ederim.

 

 

Yorum bırak